KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15904015
nr 1590 4015
Karl Gustav Holmberg
(1916-1994), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad 61, "Annalkande oväder, Cadiz". Olja på pannå, 23x49 cm, yttermått inklusive ram: 38x65 cm
Karl Gustav Holmberg, född 1916, död 1994, svensk målare och grafiker.
Utrop:
800 kr
Såld:
500 kr
måndag 15 januari 2024
kl 20:36:50
13/1 15:35:54
Karl Gustav Holmberg
Läs mer om Karl Gustav Holmberg